درایور پرینتر

راهنمای خرید جوهر و تونر

راهنمای خرید جوهر و تونر

 

ممکن است دفاتر در چند سال گذشته بدون کاغذ کار کنند، اما هنوز نیاز است که هر روز، حتی در این دنیای دیجیتال، نسخه‌ های قابل اعتماد و سخت از اسناد چاپ شود. این بدان معناست که شما به جوهر و تونر قابل اعتماد نیاز دارید. چه به دنبال یک دستگاه جدید و چه جایگزینی برای چاپگر اداری خوب قدیمی خود باشید، ممکن است زمان و انرژی قابل توجهی را صرف بررسی مدل های مختلف چاپگر، قابلیت ها و هزینه های آنها کرده باشید. چاپگرهای خوب برای کار بهینه به جوهر و تونرهای باکیفیت نیاز دارند و این مواد مصرفی هر از چند گاهی تمام می شوند. بنابراین، همیشه مهم است که نوع مناسب را انتخاب کنید. در ادامه با پی سی پرینتر همراه باشید تا دریابیم که بهترین جوهر چاپگر و کارتریج تونر موجود در حال حاضر کدامند.

کارتریج های جوهر چگونه کار می کنند؟

کارتریج های جوهر حاوی جوهر مایع سیاه یا رنگی هستند و فقط برای چاپگرهای جوهر افشان استفاده می شوند. این چاپگرها دارای جوهر افشان قوی هستند که جوهر مایع را روی کاغذ مورد نیاز می پاشند و در نتیجه رنگ های زنده و دقیق ایجاد می کنند. اگر پرینتر جوهر افشان دارید، باید ظرفیت کارتریج ها را بدانید. این تعداد پرینت هایی را که می توانید قبل از تمام شدن جوهر بردارید، تعیین می کند. ظرفیت جوهر نشانگر هزینه های جاری چاپگر است. جوهر در هر دو کارتریج مشکی و رنگی وجود دارد و برای چاپگرهای خاص، ممکن است به یک کارتریج برای مشکی و یکی برای رنگی نیاز داشته باشید. برای برخی از چاپگرها، حتی ممکن است به چندین کارتریج برای چاپ های رنگی نیاز داشته باشید.

 

کارتریج های جوهر چگونه کار می کنند؟

تونر کارتریج چیست؟

کارتریج تونر منحصراً در پرینتر لیزری استفاده می شود. اگر دفتر شما به طور مرتب به چاپ رنگی نیاز دارد یا کارهای چاپی بزرگی دارد، از داشتن یک چاپگر لیزری سود خواهید برد. در یک پرینتر لیزری، تونر به صورت الکترونیکی شارژ می شود – قبل از اعمال بر روی کاغذ مورد نیاز با استفاده از درام چرخشی موجود در داخل چاپگر، گرم می شود.

تفاوت بین جوهر و تونر چیست؟

یک تصور غلط رایج وجود دارد که تونر و جوهر یکسان هستند. خب، پاسخ قطعا منفی است. اگرچه هر دو کارتریج جوهر و تونر تقریباً برای یک هدف استفاده می شوند، اما عملکرد آنها متفاوت است. در حالی که کارتریج های جوهر به طور انحصاری برای چاپگرهای جوهر افشان استفاده می شوند، کارتریج های تونر در چاپگرهای لیزری استفاده می شوند. کارتریج های جوهر با استفاده از جوهر مایع کار می کنند که روی کاغذ پاشیده می شود. این کارتریج ها در رنگ های تک یا بلوکی عرضه می شوند. از طرف دیگر تونر یک پودر خشک است که به کاغذ می چسبد. از آنجایی که چاپ با چسباندن شکل می‌گیرد، تصویر برای مدت طولانی‌ تری باقی می‌ ماند و بازدهی بالاتری ایجاد می‌کند.

 

راهنمای خرید جوهر و تونر

تونر یا جوهر- کدام را باید انتخاب کنید؟

همه چیز به انتخاب چاپگر شما و نیازهای چاپ تجاری شما بستگی دارد. هر دو نوع چاپگر مزایا و معایب خاصی دارند. چند نکته وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری آگاهانه در نظر بگیرید.

بار

نیازهای چاپ تجاری شما و حجم خروجی روزانه می تواند به شما کمک کند چاپگر و کارتریج مناسبی را که باید بخرید, انتخاب کنید. اگر تجارت شما با حجم بار بالاتر سروکار دارد، می توانید به مارک یا مدل دیگری تغییر دهید که از حداقل جوهر یا کارتریج تونر استفاده می کند.

قبل از انتخاب چاپگر و کارتریج، باید سوالات زیر را از خود بپرسید: به طور متوسط چند صفحه برای چاپ نیاز دارم؟ آیا به چاپ های مشکی یا رنگی نیاز دارم؟

ماندگاری چاپ چقدر باید باشد؟ آیا به چاپ با کیفیت بالا نیاز دارم یا یک کاغذ استاندارد کافی است؟

سازگاری

یکی از اولین مواردی که باید قبل از خرید کارتریج در نظر بگیرید این است که بررسی کنید آیا کارتریج با چاپگر شما سازگار است یا خیر؟ همه کارتریج ها به یک اندازه ساخته نمی شوند و چاپگرهای مختلف به کارتریج های متفاوتی نیاز دارند. برخی ممکن است به چندین کارتریج نیاز داشته باشند، در حالی که برخی ممکن است با کارتریج های جداگانه به خوبی کار کنند.

کارتریج جوهر بازیافتی

کارتریج های جوهر بازیافتی حداقل 50 تا 80 درصد کمتر از نمونه های مارک دار قیمت دارند. و در مجموع، حجم بازده چاپ و کیفیت چاپ یکسانی را ارائه می دهند, در صورت استفاده صحیح. علاوه بر این، آنها همچنین سازگار با محیط زیست هستند.

وضوح چاپ

وضوح چاپ به طور کلی با DPI اندازه گیری می شود، به معنای “نقطه در اینچ”. هر چه تعداد نقاط در یک اینچ مربع از کاغذ بیشتر باشد، تصویر واضح تری خواهید داشت. چاپگری که قادر به چاپ با وضوح 600 نقطه در اینچ و تصاویر رنگی 1200 نقطه در اینچ باشد، خرید خوبی در نظر گرفته می شود. اکثر چاپگرها دارای وضوح چاپ 4800 x 1200 dpi هستند – وضوح چاپگر بالا.

سرعت و عملکرد

سرعت و عملکرد یک چاپگر و کارتریج آن تفاوت زیادی برای یک تجارت رو به رشد ایجاد می کند. چاپگرهای لیزری و کارتریج‌ های تونر معمولاً برای چاپ سریع‌ تر و واضح‌ تر متون و تصاویر ساخته می‌شوند – چاپ با سرعت 50 تا 100 صفحه در دقیقه. پرینترهای جوهرافشان با کارتریج های جوهر خود، تنها می توانند 16 صفحه در دقیقه ارائه دهند.

نیازهای چاپ خود را مطابقت دهید

همیشه چاپگر و کارتریجی را انتخاب کنید که با نیازهای چاپ کسب و کار شما مطابقت داشته باشد. هر کارتریج دارای یک بازده صفحه چاپ خاص است – یعنی تعداد صفحاتی که می توانید از یک کارتریج چاپ کنید. کارتریج ها در اندازه های با بازده استاندارد یا با عملکرد بالا فروخته می شوند. خروجی استاندارد البته ارزان تر است. ممکن است وسوسه شوید که اندازه کارتریج استاندارد را انتخاب کنید، اما ممکن است در دراز مدت به شما کمکی نکند. اگرچه کارتریج‌ های با بازده بالا کمی گران‌ تر هستند، اما می‌توانید بیش از دو برابر مقدار جوهر خروجی دریافت کنید – که باعث کاهش هزینه کلی چاپگر می‌شود.

نرخ جریان

نرخ جریان بهترین راه برای قضاوت در مورد کیفیت چاپ است. اگر سرعت جریان خیلی زیاد باشد، خروجی چاپی لکه دار و نامرتب خواهید داشت. اگر سرعت جریان خیلی کم باشد، چاپ صاف نخواهد بود و خطر خشک شدن کارتریج بیشتر است. قبل از خرید کارتریج جدید، عاقلانه است که ابتدا کیفیت خروجی چاپ را بررسی کنید. هر چه جوهر با کیفیت بهتری استفاده کنید، چاپ و عملکرد بهتری خواهید داشت. هر چه جوهر با کیفیت کمتری استفاده کنید، خروجی چاپی ناهموار دریافت خواهید کرد. برای اطلاع از خروجی چاپگر و کارتریج خود، یک صفحه آزمایشی چاپ کنید.

 

راهنمای خرید جوهر و تونر

برترین برندهای جوهر و تونر

برادر

Brother یک نام پیشرو در بخش چاپگر و کارتریج است. کارتریج تونر Brother TN-660 با کیفیت چاپ 2600 صفحه، تصاویری با کیفیت بالا در طیف رنگی وسیع ارائه می دهد. ترکیب تونر 4 بسته TN – 251 / TN -255 آن با هر کدام یک سیاه، زرد، فیروزه ای و سرخابی عرضه می شود.

کانن

Canon قابلیت های چاپ اسناد و عکس با کیفیت بالا را به کسب و کارها ارائه می دهد. Canon Pixma PG50 یکی از بهترین کارتریج های جوهر افشان موجود است. بسیار کارآمد است و تمام اسناد شما را تمیز و صاف می کند. کارتریج تونر کانن 104 (مشکی) با تعداد زیادی پرینتر imageClass سازگار است. این ترکیب کارتریج همراه با درام، تونر و محفظه تونر است. این تونر با حجم متوسط ​​2000 صفحه می تواند یک چاپ صاف و دقیق را به شما بدهد.

اپسون

Epson یک کارتریج جوهر سیاه با بازده بالا را ارائه می دهد که به خوبی با نیازهای یک دفتر کار خانگی مطابقت دارد. T802XL – BCS DURABrite Ultra Black and Color Combo چاپ های جذابی را تولید می کند، با بازده متوسط ​​صفحه 2600 صفحه سیاه و 650 صفحه رنگی. کارتریج های تونر اپسون در رنگ های جداگانه ارائه می شوند – و کارتریج های تونر مشکی 3 X Epson AL- CX11NF / C1100 / C1100N با جوهر 4000 صفحه عرضه می شوند.

اچ پی

تونر HP 26A تقریباً 3100 صفحه حجم چاپ دارد و با HP LaserJet Pro M402 و M426 سازگار است. این یکی از بهترین کارتریج های تونر موجود است. سری کارتریج‌ های جوهر سیاه HP 916XL Extra High Yield دارای 1500 صفحه هستند، در حالی که سری HP 962 XL High Yield 2000 صفحه را با جوهر سیاه و 1600 صفحه را با رنگ‌های فیروزه‌ای، سرخابی و زرد ارائه می‌دهند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *