درایور پرینتر

قبل از خرید تونر به چه نکاتی توجه کنیم؟

قبل از خرید تونر به چه نکاتی توجه کنیم؟

 

خرید کارتریج‌ های تونر برای پرینتر لیزری و دستگاه‌ های کپی، اغلب سؤالاتی را برای خریدار ایجاد می‌کند. سوالاتی مانند “چه نوع تونری باید بخرم؟

چند کارتریج باید بخرم؟ چقدر باید هزینه کنم؟ تنها بخشی از سوالات در هنگام خرید تونر است. برای انتخاب تونر مناسب، موارد دیگری وجود دارد که باید در نظر بگیرید: چه مدلی؟

این باید اولین اولویت شما در هنگام خرید تونر باشد، زیرا برندها و انواع مختلفی از دستگاه های چاپ لیزری وجود دارند که از کارتریج های تونر استفاده می کنند. اکثر کارتریج‌ های تونر با شماره قطعه سازنده مشخص می‌شوند و شما می‌توانید از این شماره برای سفارش دقیقا همان تونر کارتریج چه آنلاین و چه هنگام سفارش تلفنی استفاده کنید.

نوع کارتریج شما چیست؟

  OEM (سازنده تجهیزات اصلی) کارتریج هایی هستند که توسط همان شرکت سازنده دستگاه تولید می شوند، بنابراین برای مثال کارتریج های جوهر Xerox به عنوان کارتریج های OEM برای چاپگر زیراکس توصیف می شوند. این نوع کارتریج ها با کیفیت چاپ و قابلیت بالا مشخص می شوند، به همین دلیل معمولاً گران تر از سایرین هستند.

کارتریج‌ های سازگار، کارتریج‌ های بدون مارک عمومی هستند که هنوز برای کار در چاپگرهای خاص با هزینه کمتری نسبت به کارتریج‌ های OEM ساخته می‌شوند، و آنها را به انتخابی عالی برای مصرف‌کنندگان آگاه تبدیل می‌کند. با این حال، یک نکته اساسی: مارک های با کیفیت پایین می توانند باعث مشکلات عملکرد دستگاه ها شوند و کیفیت چاپ پایین تری ایجاد کنند.

کارتریج های بازسازی شده اغلب با کارتریج های سازگار اشتباه گرفته می شوند. این دو نوع شباهت بسیاری دارند, با این حال، یک تفاوت اساسی وجود دارد، کارتریج های بازسازی شده، کارتریج های مورد استفاده بازسازی شده با قطعات جدید هستند. آنها یک راه حل چاپ مقرون به صرفه برای کسانی هستند که به محیط زیست اهمیت می دهند.

کارتریج های شارژ مجدد نیز معمولا با کارتریج های بازسازی شده اشتباه گرفته می شوند. بازسازی شامل تعویض قطعات فرسوده یک کارتریج برای بازگرداندن آن به حالت کار است، جایی که پر کردن مجدد فقط شامل پر کردن مجدد جوهر است. اگرچه این گزینه ارزان‌ تر در مقایسه با کارتریج‌ های OEM است، کاربران کیفیت چاپ را به خطر می‌اندازند. 

 

قبل از خرید تونر به چه نکاتی توجه کنیم؟

بازده صفحه

شما می خواهید حداکثر تعداد صفحات را از کارتریج تونر انتخابی خود چاپ کنید. نکته مهم این است که کدهای محصول را بررسی کنید. سازندگان معمولاً از یک X استفاده می کنند تا نشان دهند که تونرهایی با عملکرد بالا هستند. اینها از منظر قیمت هر صفحه (هزینه تونر تقسیم بر بازده صفحه) بهتر هستند.

از طرف دیگر، بازده صفحه با فرض پوشش استاندارد 5 درصد در هر صفحه – تقریباً دو پاراگراف متن در هر صفحه – محاسبه می شود. بنابراین ممکن است بازده صفحه خوشبینانه ای را برای کار سنگین متن و تصویر بسیاری از چاپگرهای اداری ارائه دهد، اما هنوز هم در مقایسه کارتریج های تونر با یکدیگر راهنمای درستی است.

تونر همان جوهر نیست! بر خلاف تونر، چون جوهر مایعی است که روی کاغذ پاشیده می شود، یعنی حتی پس از خشک شدن، اگر کاغذ خیس شود، پخش میشود. از آنجایی که تونرها از پودرهای پلاستیکی با خشک شدن سریع استفاده می کنند، از پخش و لکه شدن اسناد جلوگیری می کند. بنابراین مطمئن شوید که یک تونر می‌خرید نه جوهر.

چه استفاده ای از چاپ خود دارید؟

مهم است که در نظر داشته باشید که چه نوع کاری را چاپ می کنید و به چه کیفیتی نیاز دارید تا بهترین عملکرد را از کارتریج خود دریافت کنید. برای مثال، اگر حجم بالایی از کارهای چاپ آزمایشی سیاه را چاپ می کنید، دیگر نمی خواهید از یک کارتریج رنگی گران قیمت استفاده کنید. برای به دست آوردن بهترین عملکرد، می خواهید کارتریج مخصوص این نوع کار را انتخاب کنید. اما، اگر نیاز به چاپ بروشور رنگی دارید، می‌ خواهید تونر با کیفیت بالاتری داشته باشید، که ممکن است گران‌ تر باشد، اما ظاهری روشن و شفاف و حرفه‌ای به شما می‌دهد.

اگر قرار است سند چاپ شما در نهایت در سطل زباله بماند یا فقط برای مرجع داخلی ثبت شده است، ابتدا باید تیم خود را تشویق کنید که به این فکر کنند که آیا اصلاً ارزش چاپ را دارد یا اینکه می توان آن را به صورت الکترونیکی نگهداری کرد. اما اگر نیاز به چاپ دارید، می‌توانید بودجه تونر خود را با کاهش مقدار تونر مصرفی و چاپ این اسناد با استفاده از گزینه‌های سیاه و سفید یا مقیاس خاکستری یا با کاهش سطح کیفیت بیشتر افزایش دهید.

در پایان می توانید کارتریج انواع پرینتر را با بهترین قیمت از فروشگاه پی سی پرینتر خریداری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *