درایور پرینتر

مناسبترین چاپگر برای من کدام است؟

مناسبترین چاپگر برای من کدام است؟

 

 

انتخاب یک چاپگر شاید برای شما آسان به نظر برسد, ولی هنگامی که به دنبال مشخصات و ویژگی های مورد نظر خود در یک چاپگر می روید, انتخاب می تواند برای شما دلهره آور باشد. آیا فقط به یک چاپگر نیاز دارید یا می خواهید علاوه بر چاپگر,قابلیت اسکن و کپی را نیز داشته باشد؟ چگونه بین تکنولوژی جوهرافشان و لیزری انتخاب می کنید؟ تفاوت بین چاپگر ارزان قیمت و گران قیمت در چیست؟

تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید تا بتوانید چاپگر و مدل مناسب را انتخاب کنید.

چگونه می خواهید از چاپگر خود استفاده کنید؟

چگونه می خواهید از چاپگر خود استفاده کنید؟

 

در ابتدا باید بدانید که چاپگر ها بسته به اینکه برای استفاده خانگی یا تجاری (یا استفاده دوگانه در خانه و دفتر کار خانگی) و آنچه قصد چاپ آن را دارید (متن، گرافیک، عکس، برچسب)، و اینکه آیا به چاپ رنگی یا غیر رنگی نیاز دارید، بسیار متفاوت هستند. بیشتر چاپگرها با در نظر گرفتن استفاده تجاری یا خانگی طراحی می شوند. به طور کلی، مدل‌ های کسب‌ و کار به سمت متن و معمولاً گرافیک تنظیم می‌شوند، در حالی که چاپگرهای خانگی (به طور کلی جوهرافشان) به عکس‌ ها علاقه دارند. حتی اگر در درجه اول می خواهید عکس را چاپ کنید، ممکن است چاپگری بخواهید که بتواند علاوه بر چاپ عکس, کارهای دیگری نیز انجام دهد.

رایج ترین انواع چاپگر

بیشتر چاپگرها برای چاپ متن، گرافیک یا عکس طراحی شده اند. به طور کلی، مدل‌ های تجاری از فناوری لیزری استفاده می‌کنند و به سمت متن (و گاهی اوقات گرافیک) متمرکز می‌شوند، در حالی که چاپگرهای خانگی (به طور کلی جوهرافشان) عکس‌ ها را ترجیح می‌دهند. با توجه به این توضیحات، چاپگرها هنوز از نظر کیفیت خروجی برای این دسته‌ ها بسیار متفاوت هستند. برخی از چاپگرهای تجاری می توانند هر سه نوع خروجی را به خوبی اداره کنند تا بتوان از آنها برای چاپ داخلی بروشورها و سایر مواد بازاریابی استفاده کرد.

رایج ترین انواع چاپگر

دو فناوری رایج در چاپگرها، لیزری و جوهر افشان، به طور فزاینده ای در قابلیت ها همدیگر را پوشش میدهند، اما هنوز تفاوت هایی با هم دارند. بیشتر دستگاههای لیزرها و چاپگرهای LED متن با کیفیت بالاتری را نسبت به اکثر جوهرافشان ها چاپ می کنند و تقریباً هر جوهر افشان عکس هایی با کیفیت بالاتر از بسیاری از لیزرها چاپ می کند. 

جدای از پرسش های مربوط به فناوری داخلی و نوع خروجی چاپگرها, چندین دسته بندی دقیق برای این دستگاه ها وجود دارد. چاپگرهای خانگی معمولا جوهرافشان هستند و برای چاپ در حجم کم ساخته شده‌اند. تنها ایراد آنها کند بودن است و هزینه جوهر بالایی دارند. آنها عکس ها را بهتر از متن و گرافیک چاپ می کنند. تقریباً همه دستگاه‌ های چند منظوره قادر به اسکن، کپی و اغلب فکس و همچنین چاپ هستند. اگر نمی توانید بودجه زیادی را برای خرید آن هزینه کنید, اینجاست که باید به دنبال چاپگر ارزان قیمت باشید.

چاپگرهای اداری خانگی عمدتاً پرینتر جوهرافشان هستند و برای چاپ های کم تا متوسط ​​ساخته شده اند. بیشتر پرینتر چندکاره هستند. آنها برای چاپ متن و گرافیک روی عکس ها طراحی شده اند. ظرفیت کاغذ از حدود 100 برگ شروع می شود و مدل های بالاتر می توانند تا 500 برگ را در خود جای دهند. بسیاری از این چاپگرها همچنین می توانند در به اصطلاح دفاتر میکرو (با حداکثر پنج نفر) استفاده شوند و بسیاری از آنها گزینه های بسیار خوبی برای مصارف خانگی به شمار می آیند، به خصوص اگر دانش آموزی اسناد زیادی را برای مدرسه چاپ کند.

چاپگرهای اداری_خانگی زیرمجموعه‌ ای از چاپگرهای تجاری هستند که از مدل‌ های جمع‌ و جور و تک کاره برای استفاده کم حجم تا حجم بسیار بالا، متغیر هستند. اکثر چاپگرهای تجاری لیزری هستند، اگرچه جوهر افشان ها در حال نفوذ به بازار هستند و اکثر آنها دستگاه های چندکاره هستند. بسیاری از آنها تک رنگ هستند و چاپ متن و گرافیک را به عکس ترجیح می دهند.

برای بسیاری از مشاغل، سرعت چاپ و ظرفیت کاغذ( در دستگاه چاپ) بسیار مهم است. هزینه نیز یک عامل مهم به شمار می آید. به طور کلی، هرچه خرید چاپگر گران‌ تر باشد، هزینه چاپ هر صفحه آن کمتر خواهد بود. اکثر چاپگرهای تجاری ویژگی‌ های امنیتی مانند چاپ با رمز عبور را ارائه می‌کنند و برخی حتی از لوازم جانبی مانند هارد دیسک رمزگذاری شده یا کارت‌ خوان استفاده می‌کنند.

چاپگرهای عکس تقریباً به صورت اختصاصی برای عکاسان حرفه ای و علاقه مندان به عکس طراحی شده اند. اگرچه چاپگرهای عکس می توانند متن و گرافیک را چاپ کنند، اما در درجه اول برای چاپ عکس های با کیفیت بالا مترکز هستند. برخی از چاپگرهای عریض با قاب های عریض برای قرار دادن کاغذ با فرمت بزرگ هستند و بسیاری از آنها می توانند از رول های کاغذی نیز چاپ کنند. برای رنگ دقیق، آنها از 12 کارتریج جوهر استفاده می کنند. به دلیل میزان جوهر استفاده شده و کاغذ باکیفیت که زیباترین نتایج را ارائه می دهد، اغلب به ازای هر صفحه هزینه بیشتری پرداخب خواهد شد. 

چاپگرهای عکس با فرمت کوچک دستگاه های اختصاصی هستند که فقط برای چاپ عکس ها ساخته شده اند. توجه داشته باشید که بسیاری از مدل ها فقط می توانند یک اندازه چاپ کنند. اکثر آنها وزن کمی دارند و قابل حمل می باشند و با باتری عرضه می شوند یا باتری را که جداگانه خریداری می کنید در خود جای می دهند.

به یک چاپگر تک کاره نیاز دارید یا چاپگر چندکاره؟

امروزه اکثر پرینترهای خانگی چندمنظوره و بسیاری از چاپگرهای تجاری نیز مدل های چندکاره هستند. این عملکردهای دیگر شامل ترکیبی از اسکن، کپی و فکس می باشد. چاپگرهای اداری معمولاً شامل یک تغذیه خودکار اسناد (ADF) برای اسکن، کپی، و/یا فکس اسناد چند صفحه‌ ای و صفحات با اندازه استاندارد هستند. بسیاری از ADF ها می توانند اسناد دو طرفه را چاپ کنند.

 

آیا به یک چاپگر تک کاره یا همه کاره نیاز دارید؟

برخی چاپگرهای چند کاره گزینه های چاپ بیشتری را ارائه می دهند. پرینتر جوهرافشان عکس محور می توانند روی DVD چاپ کنند. چاپگرهای دارای وب، چه در مدل های خانگی و چه در مدل های اداری، می توانند مستقیماً از طریق شبکه Wi-Fi شما به اینترنت متصل شوند تا بدون نیاز به کار از طریق کامپیوتر، به محتوای انتخابی دسترسی پیدا کرده و آن را چاپ کنند. بسیاری از مدل‌ های Wi-Fi به شما امکان می‌دهند اسناد و تصاویر را از دستگاه‌های دستی چاپ کنید. برخی از مدل ها به شما امکان می دهند اسناد را از هر کجای دنیا برای چاپگر ایمیل کنید و سپس می توانید آنها را چاپ کنید. 

همچنین حداقل و حداکثر اندازه کاغذ و اینکه آیا برای چاپ در هر دو طرف صفحه به یک دستگاه دوبلکس نیاز دارید را نیز در نظر بگیرید. برای ظرفیت ورودی، یک قانون کلی این است که ظرفیت کافی داشته باشید، بنابراین نباید بیش از یک بار در هفته کاغذ اضافه کنید. اگر اغلب روی پاکت نامه، چک یا سربرگ چاپ می کنید، به دنبال چاپگری با کشوهای متعدد باشید, تا ضمت چاپ سرعت کار شما کاهش نیابد.

سرعت چاپ برای شما چقدر مهم است؟

اگر هر بار فقط یک یا دو صفحه را چاپ می کنید، احتمالاً نیازی به سرعت زیادی ندارید. در واقع، اکثر چاپگرهای خانگی برای سرعت ساخته نشده اند. با این حال، اگر اسناد زیادی برای چاپ دارید، سرعت مهم‌تر است، و این بدان معناست که احتمالاً یک چاپگر لیزری می‌خواهید.

به عنوان یک قاعده، چاپگرهای لیزری برای اسناد متنی سرعت مورد انتظار را برآورده می کنند و سرعت خوبی دارند. جوهر افشان ها اغلب ادعا می کنند سرعت بیشتری نسبت به لیزرهای گران قیمت دارند، اما معمولاً این ادعاها را برآورده نمی کنند. با این حال، پرینترهای جوهرافشان سریع‌تر شده‌اند. 

 

چقدر سریع برای چاپ نیاز دارید؟

هزینه های جاری چاپگر چقدر خواهد بود؟

هزینه بالای جوهر چاپگر به طور کلی یک نقطه دردناک در بین مشتریان چاپگرهای خانگی و تجاری بوده است، اما تولید کنندگان بزرگ راه هایی را معرفی کرده اند که کاربران می توانند هزینه جوهر هر صفحه خود را کاهش دهند و در عین حال درآمد خود را حفظ کنند. کمپانی مطرح HP این کار را از طریق برنامه اشتراک Instant Ink خود انجام می دهد، که در آن صاحبان چاپگرهای DeskJet، OfficeJet، Envy و Tango می توانند از بین سه سطح انتخاب کنند و برای چاپ تا تعداد معینی از صفحات هزینه ماهانه پرداخت کنند. همین هزینه برای چاپ تک رنگ یا رنگی اعمال می شود. HP به طور خودکار در صورت کم شدن جوهر بیشتری برای شما ارسال می کند. این برنامه ها می توانند مقدار قابل توجهی در هزینه شما صرفه جویی کنند، به خصوص اگر بیشتر به صورت رنگی چاپ می کنید.

تولیدکنندگان دیگر چاپگرهایی را ارائه می دهند که کارتریج های با ظرفیت بالا را می پذیرند. مدل‌های INKvestment Brother با کارتریج‌های بزرگ جوهر عرضه می‌شوند, بنابراین ممکن است هزینه بیشتری برای چاپگر بپردازید، اما عرضه جوهر برای مدت طولانی نیاز شما را برطرف می سازد. و کارتریج‌ های اضافی را می‌توان با قیمت پایین خریداری کرد. 

هزینه های جاری چاپگر چقدر خواهد بود؟

چگونه می خواهید چاپگر خود را به اینترنت وصل کنید؟

امروزه پورت های USB در همه چاپگرها تعبیه شده اند. اکثر چاپگرهای اداری و تعداد زیادی از چاپگرهای خانگی دارای پورت‌های اینترنت و/یا Wi-Fi هستند که به شما امکان می‌دهد چاپگر را با شبکه خانگی خود وصل کنید. چاپگرهایی که از Wi-Fi Direct پشتیبانی می کنند، می توانند مستقیماً به اکثر دستگاه ها متصل شوند. اکثر شرکت های چاپگر بزرگ اکنون برنامه های تلفن همراه ارائه می دهند تا بتوانند ازطریق اینترنت گوشی خود عکس چاپ کنند و مستقیماً آن را چاپ کنید، بدون اینکه ابتدا آن را به کامپیوتر منتقل کنید. چاپگرهای عکس با فرمت کوچک اغلب از بلوتوث برای اتصال دستگاه های تلفن همراه و موارد دیگر پشتیبانی می کنند.

بهترین چاپگر برای استفاده خانگی کدام است؟

نوع چاپگری که برای خانه خود تهیه می کنید بستگی به محتوایی که برای چاپ دارید, دارد. به عنوان یک قاعده کلی، اگر صفحات متنی زیادی برای چاپ دارید، یک پرینتر لیزری این کار را انجام می دهد. اگر اسناد یا عکس‌ های رنگی در دستور کار شما هستند، بهتر است از یک جوهرافشان استفاده کنید. اگر قصد انجام هر گونه اسکن یا کپی را دارید، باید به یک چاپگر همه کاره یا چند منظوره نگاه کنید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *