درایور پرینتر

سامسونگ بزرگترین کشتی جهان را می سازد

Samsung Is Building Largest Cargo Ship in the World

سامسونگ یکی از سه شرکت برتر جهان است. شرکتی که تنها تولید کننده کالاهای دیجیتال نیست. بلکه یکی از بزرگترین شرکت های کشتی سازی جهان است.

شهرت جهانی سامسونگ موفقیت آن را در هر عرصه تولیدی امکان پذیر می کند.

در کنار سامسونگ الکترونیکس یکی از زیر مجموعه های بزرگ آن، کمپانی صنایع سنگین سامسونگ است که به اختصار به آن SHI میگویند. جالب است بدانید که این شرکت به قدری قدرتمند است که در سال ۲۰۱۴ در جایگاه سوم لیست بزرگترین شرکت کشتی سازی  جهان قرار گرفت.

اما شاید با گفتن این موضوعات هنوز به بزرگی بخش کشتی سازی سامسونگ پی نبرده باشید. برای یک معرفی کامل باید بگوییم که SHI هم اکنون مشغول تولید بزرگترین کشتی جهان است. این کشتی غول پیکر ،۴۸۸ متری است و از آن با نام FLNG یاد میشود. این کشتی قرار است که برای انتقال گاز مایع استفاده شود.

این کشتی در واقع به خودی خود نمیتواند  در آب حرکت کند و نیاز دارد که توسط چندین یک یدک کش در آب حرکت کند. کشتی FLNG ظاهرا ۱۲ میلیارد دلار قیمت دارد و سال ۲۰۱۷ تکمیل خواهد شد.

دیگر پروژه بلند پروازانه ی SHI  مربوط به ساخت بزرگترین کشتی حامل کانتیر است که در حال حاضر خطوط دریای ژاپن از آن استفاده میکنند. این کشتی با ۳۹۶ متر طول و ۶۰ متر عرض در حد و اندازه ای است که نمیتواند از کانال پاناما عبور کند. این کشتی غول پیکر میتواند ۲۰ هزار کانتیر را حمل کند.

سامسونگ جدا از این پروژه های حیرت آور، چندین و چند کشتی کوچکتر هم تولید کرده است که در کل، سال ۲۰۱۴ درآمدش به ۱۱.۸ میلیارد دلار رسید.

Samsung Is Building the-Largest Cargo Ship in the World

Samsung Is Building the Largest Cargo Ship in the World

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *