درایور پرینتر

بررسی انواع گیتار

گیتارها در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند و در ساخت آنها از چوب ها، رشته ها و اجزای مختلف استفاده می کنند. شما باید از انواع گیتار آگاه باشید زیرا به عنوان یک مبتدی ممکن است تصور روشنی برای انتخاب ساز نداشته باشید. دنیای گیتار غنی و متنوع است و مجموعه ای از سازها را شامل می شود که طیف وسیعی از ژانرها را در بر می گیرد. بنابراین، اگر اولین قدم های خود را در دنیای موسیقی برمی دارید با استفاده از این راهنما شما را با انواع گیتارهایی که طی سالهای متمادی تکامل یافته اند آشنا می کنیم و به شما کمک می کنیم بفهمید دقیقاً کدام نوع ساز برای شما مناسب تر است. برخی از مبتدیان فکر می کنند یادگیری گیتار کلاسیک آسان تر از آکوستیک است. آیا واقعاً چنین است؟ به هیچ وجه، بنابراین صرف حداقل مدتی برای درک انواع گیتار مهم است. شما نمی خواهید در نهایت نوع گیتار اشتباهی بخرید و بعداً فکر کنید که این ساز مناسب شما نیست. بنابراین داشتن ایده در مورد انواع مختلف گیتار مهم است. این مقاله برای کسانی هم  که قبلا گیتاری خریداری کرده اند و اکنون قصد ارتقای گیتار خود را دارند نیز مفید است. در این مقاله شما را با انواع گیتارها آشنا می کنیم و توضیح می دهیم که انواع مناسب گیتار برای افراد مبتدی کدام است. و چه گیتاری برای چه سبک موسیقی مناسب است و موارد دیگر.

گیتار آکوستیک رشته ایی استیل

Steel String Acoustic 1


دو نوع گیتار آکوستیک وجود دارد: رشته ای کلاسیک و استیل. بیشتر مبتدیان با گیتار آکوستیک شروع به کار می کنند. گیتارهای آکوستیک عموماً از چوب ساخته می شوند که گردن آن معمولاً از چوب ماهون ساخته می شود و تخته فرت نیز از چوب افرا یا گل رز ساخته می شود و رشته ها معمولاً از استیل یا نایلون هستند. برخلاف گیتارهای برقی در این گیتار برای تقویت صداها به دستگاه های خارجی احتیاج ندارید.

گیتارهای صوتی

گیتارهای صوتی معمولاً در سراسر دنیا یافت می شوند. بدنه گیتار آکوستیک بزرگ و توخالی است که وقتی از محفظه صدا می آید صدای ناشی از تارها تقویت می شود. اخیراً تغییرات زیادی در گیتارهای صوتی به وجود آمده است. گیتار الکتریک آکوستیک به شما امکان می دهد هم در حالت صوتی و هم در حالت الکتریکی نوازندگی کنید. سه نوع اصلی بدنه برای گیتارهای صوتی رشته ای استیل وجود دارد: dreadnought ، سالن و جامبو. تنوع و اشکال دیگری نیز خارج از این سه مورد وجود دارد اما این سه نوع از محبوب ترین آنها است. گیتارهای مسافرتی نیز در حال محبوب شدن هستند و برای گیتاریست های با دست کوچک بسیار مناسب هستند. گیتارهای صوتی رشته ای استیل در مقایسه با گیتارهای کلاسیک لحن روشن تری دارند. این لحن روشن تر آنها را به گزینه محبوب سبک های موسیقی از جمله فولکلور، کانتری، بلوز، پاپ، راک، بلوگراس و سایر موارد تبدیل می کند.

آیا مبتدی ها می توانند گیتارهای آکوستیک رشته ای استیل بزنند؟

مبتدیان می توانند با موفقیت گیتارهای صوتی رشته ای استیل یاد بگیرند. در حالی که سیمهای استیل به فشار بیشتر انگشتان شما نیاز دارند، یک استاد خوب گیتار می داند که چگونه شما را به درستی با گیتار آشنا کرده و قدرت انگشت شما را افزایش دهد.

آسان تر کردن گیتار آکوستیک رشته ای استیل

یک ترفند ساده که می توانید در ابتدا احساس راحتی بیشتری برای نواختن گیتار آکوستیک رشته ای استیل کنید استفاده از کپو است. اگر یک کاپو را روی فرت پنجم قرار دهید دیگر نیازی به فشار دادن شدید با انگشتان ندارید. سپس با بهبود قدرت انگشت می توانید capo را به سمت پایین حرکت دهید تا جایی که دیگر نیازی به آن نداشته باشید. یادگیری گیتارهای صوتی رشته ای استیل در مقایسه با گیتارهای کلاسیک یا گیتارهای الکتریکی دشوارتر است.

 گیتار الکترو آکوستیک

11 1

یک گیتار ‘الکترو آکوستیک’ یا ‘آکوستیک الکتریکی’ به سادگی یک گیتار صوتی است که می توانید آن را به یک آمپلی فایر یا یک تخته میکس وصل کنید. یک گیتار الکتروآکوستیک دارای یک جک است که می توانید آن را به برق وصل کنید و یک صفحه کنترل که می توانید میزان صدا EQ را تنظیم کنید و گاهی اوقات شامل یک تیونر داخلی است. نکته اصلی که باید با گیتارهای الکترو آکوستیک به خاطر بسپارید این است که این تنها تفاوت است. می توانید هر زمان که خواستید آنها را به برق وصل کنید، اما همچنان می توانید آنها را به عنوان یک آکوستیک جدا از پریز برق استفاده کنید. شما می توانید گیتارهای کلاسیک را به عنوان الکترو آکوستیک یا گیتارهای استیل تار را به عنوان الکترو آکوستیک خریداری کنید.

چه سبک هایی از موسیقی را می توانید روی گیتارهای الکترو آکوستیک اجرا کنید؟

ممکن است استدلال کنید که می توانید سبک های بیشتری از موسیقی را روی گیتار الکتروآکوستیک در مقایسه با گیتار آکوستیک معمولی پخش کنید. این که بتوانید گیتار آکوستیک خود را به آمپ متصل کنید به این معنی است که می توانید جلوه هایی را اضافه کنید و تن های مختلفی را تنظیم کنید که در حالت عادی نوازندگی با آکوستیک غیرممکن است.

 آیا افراد مبتدی می توانند گیتار الکترو آکوستیک بزنند؟

نواختن گیتارهای الکتروآکوستیک کاملاً مشابه گیتارهای صوتی معمولی است. این بدان معنی است که می توانید یک گیتار کلاسیک یا یک گیتار استیل برای خرید به عنوان گیتار الکتروآکوستیک انتخاب کنید.

گیتار کلاسیک

گیتار کلاسیک به دلیل ریشه آن که از اسپانیاست به عنوان گیتار اسپانیایی نیز شناخته می شود. این گیتار به طور سنتی برای پخش موسیقی کلاسیک جدا از بسیاری از سبک های متنوع دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. معمولاً از چوب با جعبه صدای توخالی بزرگ ساخته می شود و رشته ها از نایلون ساخته می شوند. به دلیل گردن تخت و پهن، نواختن برخی از فرمهای دیگر آکورد را با تداخل کمتری از تارهای مجاور برای گیتاریست آسان می کند. گیتارهای کلاسیک برای پخش موسیقی کلاسیک یا اسپانیایی بهترین هستند.

گیتارهای فلامنکو با استثنائات بسیار کمی تقریباً شبیه گیتار کلاسیک هستند. گیتارهای کلاسیک صداهای کاملی تولید می کنند که برای گوش بسیار خوشایند هستند. از طرف دیگر گیتار فلامنکو صداهای نازک تری نسبت به گیتارهای کلاسیک دیگر تولید می کند. گیتار اسپانیایی یا کلاسیک که جز اصلی آوازهای گروههای ماریاچی است، یک دستگاه صوتی با جثه کوچک با سیمهای نایلونی است. گیتارهای کلاسیک برای یادگیری در کودکان بسیار مناسب هستند زیرا ارزان قیمت هستند و دارای اندازه های 1/2 ، 3/4 و 4/4 و با اندازه های کامل و واقعی هستند. رشته های نایلونی کم کشش در انگشتان راحت تر از نمونه های فولادی بی صدا است که روی گیتارهای صوتی و الکتریکی بارگیری می شود.

0

گیتارهای کلاسیک به دلیل استفاده از سیمهای نایلونی به گیتارهای صوتی رشته ای نایلون نیز معروف هستند. هر شش سیم گیتار کلاسیک از نایلون ساخته شده است، اما سه سیم پایینی در سیم پیچیده شده اند. بنابراین به نظر می رسد فقط سه سیم از نایلون ساخته شده است.

روش تشخیص اینکه گیتار یک گیتار کلاسیک است، نگاهی دقیق به سیم های گیتار است:

classical guitars 1

گیتارهای صوتی نایلون و استیل گیتار سمت راست در عکس بالا یک آکوستیک رشته ای استیل است. می بینید که هر شش رشته از فلز ساخته شده اند. چهار رشته از سیم پیچیده شده و دو رشته آخر یک سیم واحد هستند. گیتار سمت چپ یک گیتار کلاسیک است. سه رشته به وضوح نایلون هستند، در حالی که سه سیم دیگر نایلون است که با سیم پیچیده شده است. اگر یک گیتار با سیمهایی از این دست ببینید، احتمالاً یک گیتار کلاسیک است. هر شش سیم گیتار کلاسیک از نایلون ساخته شده است، اما سه سیم پایینی در سیم پیچیده شده اند. بنابراین به نظر می رسد فقط سه سیم از نایلون ساخته شده است.

چه سبک هایی از موسیقی را می توانید روی گیتارهای کلاسیک اجرا کنید؟

همانطور که انتظار دارید این نوع گیتار برای موسیقی کلاسیک انتخاب اصلی است. خارج از موسیقی کلاسیک، گیتارهای کلاسیک در طیف وسیعی از سبک ها از جمله فولکلور، فلامنکو، پاپ، جاز استفاده می شود. گیتارهای کلاسیک به دلیل تارهای نایلونی لحنی ملایم تولید می کنند. می توانید سیم ها را سخت تر بزنید تا لحن خشن تری تولید کنید، اما در مقایسه با انواع دیگر گیتار صدای کلی نرم و ملایم است.

آیا افراد مبتدی می توانند گیتارهای کلاسیک بنوازند؟

همانطور که قبلاً اشاره کردم برخی از معلمان گیتار اصرار دارند که افراد مبتدی همیشه باید از گیتارهای کلاسیک استفاده کنند. گرچه این توصیه بدی برای بسیاری از افراد است اما یادگیری گیتارهای کلاسیک نسبت به انواع دیگر گیتارها راحت تر است. آنچه نواختن گیتارهای کلاسیک را آسان می کند کشش کم رشته و تخته فرت گسترده است. کشش کم رشته به سادگی به این معنی است که برای نواختن یک نت لازم نیست انگشتان خود را فشار دهید. این بدان معناست که در ابتدای هنگام نواختن گیتار کلاسیک انگشتان شما آسیب نمی بینند.

 گیتار Hollowbody & Semi-Hollow

Hollowbody Semi Hollow

گیتارهای توخالی و نیمه توخالی (که به آنها نیمه آکوستیک نیز گفته می شود) گیتارهای برقی با بدنه توخالی هستند. تفاوت بین گیتار توخالی و گیتار نیمه توخالی را می توان در حفره داخلی بدن گیتار مشاهده کرد. یک گیتار نیمه توخالی معمولاً دارای شکل چوبی است که مانند شکل بالا در زیر بدنه وانت ها و پل از بدن عبور می کند. یک گیتار hollowbody این بلوک را ندارد. گیتارهای Hollowbody بسیار حساس به بازخورد هستند و با وانت های خروجی و تقویت کننده ها خیلی خوب کار نمی کنند.

گیتارهای نیمه توخالی در حالی که صدای منحصر به فرد یک گیتار توخالی را حفظ می کنند، تا حد زیادی باعث کاهش بازخورد می شوند. وقتی یکی از این گیتارها را به پریز برق می زنید صدایی شبیه آکوستیک تولید می کند. هنگامی که یک گیتار نیمه توخالی به برق متصل است صدایی دریافت می کنید که بین یک گیتار الکتریک معمولی و یک گیتار آکوستیک قرار می گیرد. میزان صدا به الکتریکی نزدیکتر از صوتی است.

چه سبک هایی از موسیقی را می توانید با گیتارهای Hollowbody یا Semi-Hollow پخش کنید؟

سبک های بلوز، جاز، اوایل راک اند رول، راکابیل و سبک های مشابه معمولاً از گیتارهای نیمه توخالی استفاده می کنند. یک گیتار توخالی یا یک گیتار نیمه توخالی کاملاً شبیه یک گیتار الکتریک معمولی است. برخی از نوازندگان به راحتی می توانند با این نوع گیتارها بنوازند در حالی که ممکن است بعضی افراد با بدنه بزرگ مشکل داشته باشند.

گیتار لپ استیل

Lap Steel

این گیتارها شبیه گیتار کلاسیک هستند اما ساختار بسیار محکم تری دارند. بدنه ها به طور قابل توجهی بزرگتر از گیتارهای کلاسیک هستند و لحنی گرمتر از گیتار کلاسیک تولید می کنند. گیتارهای استیل لپ، استیل پدال و استیل هاوایی سازهای جالبی هستند که ظاهری شبیه به یک گیتار معمولی دارند اما بسیار متفاوت نواخته می شوند. این گیتارها با بدنه صاف بر روی دامان (یا پایه) با میله صدا یا اسلاید نواخته می شوند.

چه سبک هایی از موسیقی را می توانید روی Lap Steel اجرا کرد؟

یک گیتاریست می تواند دانش خود را در مورد fretboard بگیرد و نواختن گیتار استیل دامان را بیاموزد، اما شما باید مهارت های جدید و رویکرد جدیدی را برای نواختن موسیقی یاد بگیرید. علاوه بر موسیقی هاوایی می توانید گیتارهای استیل پا و استیل پدال را که در موسیقی کانتری و بلوگراس و همچنین سبک های راک، جاز، بلوز و سبک های دیگر استفاده می شوند بشنوید. لغزش نرم و ابریشمی بین نت ها این دستگاه را به یک ساز با صدای بی نظیر منحصر به فرد تبدیل می کند.

آیا گیتار Lap Steel برای افراد مبتدی مناسب است؟

 مبتدیان قطعاً می توانند نواختن گیتار استیل دامان را بیاموزند، اما به خاطر داشته باشید که شما ساز کاملا متفاوتی را یاد خواهید گرفت.

 گیتار طنین انداز یا رزوناتور

Resonator

نوع دیگر گیتار آکوستیک است و در اصل گیتارهای صوتی با یک مخروط فلزی به جای محل قرارگیری سوراخ صدا هستند. اگرچه استفاده از این نوع گیتار منسوخ شده است اما به دلیل لحن مشخص آن هنوز مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که انتظار دارید این مخروط فلزی به طنین انداختن گیتار و تولید هر نت شما کمک می کند. نتیجه یک لحن بسیار بلند و واضح است که می تواند تعجب آور باشد.

چه سبک هایی از موسیقی را می توانید روی گیتارهای رزوناتور پخش کنید؟

تشدید کننده ها معمولاً در موسیقی بلوگراس، کانتری، هاوایی، بلوز و موسیقی جاز استفاده می شوند. مدل های مختلفی با انواع مختلف مخروط وجود دارد که برای سبک های مختلف موسیقی مناسب تر است. بسیاری از گیتاریست های رزوناتور از یک اسلاید استفاده می کنند. اما شما می توانید یک رزوناتور را همانطور که یک گیتار معمولی می نوازید، بنوازید.

آیا گیتارهای رزوناتور برای افراد مبتدی مناسب است؟

در ابتدا یادگیری تشدیدکننده ها دشوارتر است، اما این بستگی به این دارد که می خواهید از چه سبکی از موسیقی استفاده کنید.

 گیتارهای 12 تار

12 String Guitars

گیتارهای 12 سیم می توانند در انواع آکوستیک یا الکتریکی باشند و بسیار شبیه نواختن یک گیتار معمولی 6 سیمه هستند. ایده پشت گیتارهای 12 سیمه این است که شما به جای داشتن شش سیم، هر رشته را دو برابر کنید.

چه سبک هایی از موسیقی را می توانید روی گیتارهای 12 رشته ای پخش کنید؟

گیتارهای 12 رشته ای در دهه 60 و 70 بسیار محبوب بودند، اما امروزه هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرند. یک گیتار 12 تار صدای بسیار متمایزی دارد. اگر یاد بگیرید که آن را تشخیص دهید، در هر آهنگی که از آن استفاده کنید برجسته خواهد بود.

12 String Guitars 22

آیا افراد مبتدی می توانند گیتار 12 رشته ای بزنند؟

گیتارهای 12 تار در نت ها به فشار انگشت زیادی نیاز دارند. شما باید به اندازه کافی فشار دهید تا دو سیم بتواند با مگس زیر هر انگشت تماس پیدا کند، بنابراین نواختن آن نسبت به یک گیتار 6 سیم معمولی دشوارتر است. اگر شما علاقه مند به یادگیری نحوه نواختن گیتار 12 رشته ای هستید با یک گیتار معمولی 6 سیمه (صوتی یا الکتریکی) شروع کنید. هنگامی که قدرت انگشت خود را افزایش دادید می توانید راه خود را برای نواختن یک گیتار 12 رشته ای ادامه دهید.

 الکتریک Extended-Range

Extended Range Electric

گیتارهای 7 سیمه مدت هاست که وجود داشته اند اما از دهه 90 به محبوبیت آنها اضافه شده است. امروزه می توانید طیف گسترده ای از گیتارهای 7 ، 8 و 9 تار (عمدتا الکتریکی) را از بسیاری از مارک ها پیدا کنید. این گیتارهای برد گسترده این آزادی را برای گیتاریست ها فراهم می کنند که هر چیزی را که می توانید با گیتار شش رشته ای معمولی و همچنین نت های پایین تر بنوازید که به اندازه نت های گیتار بیس برسد. ممکن است متوجه شوید که تعداد زیادی از گیتارهای با دامنه گسترده دارای دهانه های مورب هستند. به اینها فرهای ‘fanned’ یا گیتارهای چند مقیاس گفته می شود. فرت های فن دار روی گیتارهای 6 سیمه نیز موجود است اما در گیتارهای برد بلند بسیار رایج است.

چه سبک هایی از موسیقی را می توانید با گیتارهای با دامنه گسترده پخش کنید؟

از لحاظ فنی می توانید هر سبک موسیقی را با گیتار با دامنه گسترده پخش کنید و می توانید هر چیزی را که معمولاً با یک گیتار شش سیم می نوازید، روی آن بنوازید. اما گیتارهای با برد گسترده تمایل دارند که توسط گیتاریست هایی که سبک های سنگین موسیقی و همچنین سبک های فنی مانند progressive metal را اجرا می کنند استفاده شوند. بسیاری از سبک های موسیقی واقعاً از محدوده کمتری در گیتار 8 یا 9 رشته ای بهره مند نیستند. اما تعداد زیادی از گیتاریست ها از آنها در سبک های موسیقی استفاده می کنند که انتظار ندارید.

 

آیا گیتارهای Extended-Range برای افراد مبتدی مناسب اند؟

بسیاری از مبتدیان در ابتدا با نواختن یک گیتار با برد گسترده مبارزه می کنند. رشته های اضافی به تخته فرت عریض تری احتیاج دارند که برای یک مبتدی دسترسی به اطراف ناخوشایند است. اگر علاقه دارید موسیقی را با گیتار برد بلند پخش کنید، ابتدا یک گیتار 7 سیم را امتحان کنید. اگر بتوانید راحت نواختن روی 7 سیم را بیاموزید، گیتارهای 6 سیمه راحت تر خواهید نواخت.

 

گیتار باس

Bass

درست مثل گیتار شما می توانید انواع مختلفی از باس ها را از صوتی، الکتروآکوستیک، بدنه جامد، نیمه جامد، بدون سر، 4 سیم، 5 سیم، 6 سیم و 8 سیم و … خریداری کنید.

چه سبک هایی از موسیقی را می توانید روی باس پخش کنید؟ باس را می توان در هر سبک موسیقی استفاده کرد.

آیا افراد مبتدی می توانند باس اجرا کنند؟

کاملا. فقط به خاطر داشته باشید که باس و گیتار سازهای جداگانه ای هستند. در حالی که بسیاری از تکنیک ها و دانش fretboard می تواند در بین سازه ها به اشتراک گذاشته شود. باس و گیتار نیاز به رویکردها و ذهنیت های بسیار متفاوتی دارد. اگر می خواهید گیتار یاد بگیرید، گیتار را شروع کنید و باس را جداگانه یاد بگیرید. اگر می خواهید باس یاد بگیرید ، از باس شروع کنید و بعدا می توانید یادگیری گیتار را در نظر بگیرید.

گیتار الکتریک یا برقی

electric guitars

  گیتارهای الکتریکی که بسیار محبوب نیز هستند از پیک آپ الکترونیکی استفاده می کنند تا ارتعاشات سیم های گیتار را تقویت کنند. این پیکاپ ها انرژی رشته ها را به جای تبدیل مستقیم آنها به صدا به تکانه های الکتریکی تبدیل می کنند تا بتوانند تقویت شوند. تقویت با استفاده از تقویت کننده های الکتریکی حاصل می شود.

آیا افراد مبتدی می توانند گیتار الکتریک بزنند؟

افراد مبتدی تمایل دارند که با گیتار الکتریک شروع به یادگیری کنند. در حالی که نواختن برخی از گیتارهای الکتریکی دشوارتر از سایر گیتارها است اما کشش سیم به طور کلی کمتر از گیتار آکوستیک رشته ای استیل است. اگر صداهایی را که گیتار الکتریک می تواند تولید کند دوست دارید و می خواهید موسیقی را که معمولاً با گیتار الکتریک نواخته می شود پخش کنید، توصیه می شود یادگیری خود را با گیتار الکتریک شروع کنید. اگر می خواهید موسیقی ای را که معمولاً با گیتار آکوستیک نواخته می شود پخش کنید، فقط به دلیل آسان بودن شروع کار با گیتار الکتریکی شروع به کار نکنید. نوع گیتاری را انتخاب کنید که متناسب با سبک موسیقی مورد نظر برای پخش باشد.

گیتارهای برقی

برخلاف گیتارهای صوتی گیتارهای برقی از بدنه برای تشدید صدا استفاده نمی کنند. بنابراین اگر آنها را بدون آمپلی فایر بنوازید. این گیتارها صدای کمی دارند یا اصلاً صدا ندارند. نوع سخت افزار مورد استفاده در گیتارهای الکتریکی می تواند از یک گیتار به گیتار دیگر تفاوت چشمگیری داشته باشد. این بدان معنی است که هر گیتار الکتریکی نواختن متفاوتی دارد و می تواند کارهای مختلفی انجام دهد. نه تنها می توانید اشکال و طرح های مختلفی را به راحتی در گیتارهای الکتریکی داشته باشید، بلکه تن های تولید شده توسط گیتارهای الکتریکی مختلف می توانند دنیایی جدا از هم باشند. در حالی که گیتارهای آکوستیک از نظر لحنی همه شبیه به هم هستند. گیتارهای برقی طیف گسترده ای از گزینه های تن را ارائه می دهند. حتی می توانید گیتارهای برقی را با پیکاپ های پیزو تهیه کنید که صدای گیتار شما را مانند آکوستیک می کند.

چه سبک هایی از موسیقی را می توانید روی گیتارهای برقی پخش کنید؟

گیتارهای الکتریکی در بعضی از مواقع تقریباً در همه سبک های موسیقی استفاده شده اند. آنها در سبک های بی شماری از موسیقی مانند راک، متال، بلوز، پانک و سایر گزینه ها گزینه اصلی هستند. دشوار است تصور کنید که یک گروه متال یا راک از گیتارهای الکتریکی استفاده نکنند. دو دلیل وجود دارد که می توان از گیتارهای الکتریکی تقریباً در هر سبک موسیقی استفاده کرد. اولین گزینه های مختلف تونال در گیتارها است. نوع گیتار و پیکاپ های موجود در گیتار همگی لحن شنیده شده را تغییر می دهند. حتی می توانید وانت های مختلفی را نصب کنید تا به آهنگ های مختلف دسترسی پیدا کنید. دوم دنده ای است که می توانید یک گیتار الکتریکی را به آن وصل کنید. آمپرها انواع مختلفی دارند که همه به روش های مختلف صدای گیتار شما را شکل می دهند. با زدن سوئیچ روی آمپ می توانید از حالت بلوز به یک لحن فلزی مدرن بروید.

انتخاب نوع مناسب گیتار

نوع مناسب گیتار برای شما به نوع موسیقی که می خواهید بنوازید و نوع صداهایی که می خواهید از گیتار خود بگیرید بستگی دارد. بدترین توصیه ای که در مورد  مبتدیان گیتار وجود دارد این است که یک رشته نایلون آکوستیک تهیه کنید زیرا انگشتان شما راحت ترند و کمتر آسیب می بیند. به دلایل زیادی این بدترین توصیه است. نوع مناسب گیتار برای شما نوعی سازگار با نوع موسیقی است که می خواهید پخش کنید. اگر می خواهید آهنگ های به شدت تحریف شده بنوازید، یک گیتار برقی تهیه کنید. اگر می خواهید آکورد را با آواز خود همراه کنید یک گیتار آکوستیک تهیه کنید. وقتی این راهنما را مرور می کنید، به هر نوع گیتار و اینکه آیا با سبک موسیقی مورد علاقه شما سازگار است فکر کنید. اگرچه ممکن است نواختن برخی از گیتارها از برخی دیگر دشوارتر باشد اما چیزی بدتر از یادگیری نوع نامناسب گیتار برای آنچه می خواهید بنوازید وجود ندارد. شما می توانید جهت خرید گیتار به فروشگاه گیتارو مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *